Main Navigation Menu

Past Spirit Award Recipients

NameOffice/DepartmentMonthYear
Angela Zainea Admissions May 2011
Rick Olsen Arts & Sciences April 2011
Francisco Ramirez Enrollment Center March 2011
Dave Emelander Operations February 2011
Shanna Goff Mathematics January 2011
Eric Mullen Student Life December 2010
Vicki Cooper English November 2010
Szymon Machajewski IT October 2010
Eva Johnson Performing Arts August 2010
Jim Fox Human Resources June 2010
Gilda Gely Provost May 2010
Teri Dilworth Disability Support April 2010
Laura Alsgaard Payroll/Benefits March 2010
Michelle Urbane Spectrum Theater February 2010
Vicki Janowiak Business & Financial Aid January 2010
Liz Tyrell Student Life May 2009
Janet Paasche English December 2009
Joel Frank Training Solutions March 2008
Scott Martin Facilities - Maintenance May 2008
Steve Abid Social Science December 2008
Diane Sparks Child Development January 2007
Jane Mohr Cashiers Office May 2007
Linda Wyskochil Library October 2007
Jessica Berens Organizational Dev December 2007
Kathy Mullins Presidents Office January 2006
David Alger MTEC - Faculty February 2006
Sue Merizon LRTS March 2006
Garret Brand Business Dept April 2006
Mike Light Social Sciences May 2006
Jan Kolkman Financial Services August 2006
Elaine Kampmueller Physical Science September 2006
Joseph Hesse Physical Science October 2006
Anita Cook Library November 2006
Mansfield Matthewson Purchasing December 2006
George Waite MTEC January 2005
Charles Burt   February 2005
Karen Riggs Michigan Works March 2005
Ann Sandberg Workforce Development May 2005
Carl Jackson Facilities - CPP June 2005
Darwyn Anderson Facilities - CPP June 2005
Dorothy Burns IT August 2005
Jeff Danner Media Solutions September 2005
Mary Jo Chisholm LRTS October 2005
Bob Hellum ATC November 2005
David Anderson LRTS December 2005
Sandy Nowak Food Service January 2004
Don VanOeveran Academic Support February 2004
Doug Miller Printing March 2004
Marty DeVries Facilities April 2004
Jim Steensma Facilities April 2004
Tracy Payne H.R. May 2004
Elaine McCormack President's Office June 2004
Elisa Arreola Training Solutions August 2004
Cathy Noviskey Printing September 2004
Tom Neils Physical Science October 2004
Nanci Guigue Workforce Development November 2004
Wendell Chivis Operations December 2004
Kathy Kolehouse Arts & Sciences January 2003
Laurie Faber-Foster Biological Sciences February 2003
Bob Schultz Hospitality Ed March 2003
Erin Cisler Financial Aid April 2003
Mike Faber Older Learners Center May 2003
Peggy Hallacy Info. Tech June 2003
Debbie DeWent Provost's Office July 2003
Bob Lacy Operations August 2003
Marilyn Smidt Nursing September 2003
Jody Graves IT October 2003
Grace Schwanda Performing Art November 2003
Todd Hurley Financial Services December 2003
Howard Shanken Registrar's October 2002
John Dersch Math November 2002
Becky Yoder ATC December 2002
Mark Nordbloom IT September 2002
Eric Kunnen Distance Learning August 2002
Jane Ann Benson Preschool June 2002
Vicki Meyers Nursing May 2002
Fenis Harmon Operations April 2002
Liz Timmer Raider Learning Center March 2002